Táppénz

Táppénzre mindenkit csak saját háziorvosa vehet fel. A táppénz igényt haladéktalanul, a betegség kezdetén, legkésőbb a következő munkanapon jelezni kell. Amennyiben erre nincs mód, és utólag kell táppénzre venni valakit, azt csak alapos indokkal, orvosi dokumentáció birtokában tudom megtenni, maximum 5 napon belül. Ha ennél hosszabb visszamenőlegességre van igény, azt csak az NRSZH-hoz ( rehabilitációs orvosszakértői bizottsághoz ) történő beutalással tudom megtenni, a bizottság az orvosi dokumentációk, és szükség esetén a beteg vizsgálata alapján ad engedélyt a visszamenőleges táppénzre vételre.

Folyamatos keresőképtelenség esetén 2 hetente, előre egyeztetett időpontban táppénzes kontrollvizsgálaton, illetve 30 napnál hosszabb idejű keresőképtelenség esetén havonta a táppénzes felülvizsgálatokon meg kell jelenni. Ha valaki nem jelenik meg a kontroll vizsgálaton, és ezt nem jelzi, a táppénzét le kell zárnom. 2 hetet meghaladó keresőképtelenség esetén szakorvosi vélemény szükséges a folyamatos táppénzen tartáshoz. 

A táppénz ideje alatt az otthont csak indokolt esetben, pl fizikoterápiás kezelések idejére lehet elhagyni. Táppénz alatt elutazni tilos. A táppénzen lévő munkavállaló otthontartózkodását a munkahely és a társadalombiztosítási kifizetőhely is ellenőrizheti.

Veszélyeztetett terheseket táppénzre csak szakorvosi vélemény birtokában tudok venni. A véleményt a táppénz ideje alatt havonta meg kell újítani.


Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el